تبلیغات
جهنم افکار - طوفان تورنادو باز هم آمریکا را در هم کوباند !

طوفان تورنادو باز هم آمریکا را در هم کوباند !

یکشنبه 8 خرداد 1390  12:59 ب.ظ


پس از طوفان معروف به تورنادو در هفته های گذشته در جنوب آمریکا، آلاباما و شش ایالت جنوبی دیگر که سبب مرگ دست کم ۳۵۰ نفر شد، اینبار شهر جاپلین در ایالت میسوری و شهرهای سه ایالت غرب میانه آمریکا در اثر این گردباد خسارات قابل توجهی دیده اند.

توفان و باران شدید در ایالت میسوری در آمریکا عملیات امداد و نجات حادثه دیدگان گردباد مهیب در شهر جاپلین را دچار مشکل کرده است. حداقل ۱۱۶ نفر در اثر این گردباد که تخریب یک بیمارستان و خانه های مسکونی را به همراه داشت، کشته شدند و بیشتر از هزار نفر نیز مجروح شدند. بسیاری دیگر نیز مفقود الاثر شده اند که جستجو برای یافتن آنها ادامه دارد. امدادگران موفق شده اند هفت نفر را از زیر آوار نجات دهند. به گفته فرمانده واحد آتش نشانی جاپلین یک چهارم از این شهر ۵۰ هزارنفری تخریب شده و جریان برق و خطوط تلفن بیشتر شهر قطع شده است.

گردباد در یک مسیر ده کیلومتری خانه ها و ادارات را به کلی ویران کرد. حدود ۱۰۰ بیمار از بیمارستان سنت جان در شهر جاپلین تخلیه شدند. برق و تلفن هم در اکثر نقاط قطع شده است. همچنین به دلیل صدمه دیدن لوله های گاز، آتش سوزی هایی در گوشه و کنار شهر روی داده است. جی نیکسون فرماندار ایالت میسوری وضعیت فوق العاده اعلام کرده و هشدار داده است که توفان های بیشتری در راه است.

نوشته شده توسط: آمد | آخرین ویرایش:یکشنبه 8 خرداد 1390 | نظرات ()